*****   Play Forever League  (PFL)  Spring 2017  *****

Rosters & Schedules

 

Arlington Acrobats

(AA)

Dorchester D

(DD)

Belmont Believers

(BB)

Lexington Legends

(LL)

Cambridge Crashers

(CC)

           

  5 Mandy Ostrander

14 Keith Reitman

27 Gary Vrotsos

32 Paul Romano

43 Jose Bench

45 TJ Williams

47 Jim Wogan

52 Vic Santos

58 David Duane

 

 

 

 

  4 Loli Montenegro

14 Shamari Humphries

22 Josh Pepin

25 Nick Saddler

27 Ken Thompson

28 Ben Gunther

31 Dave Ricker

32 Jean Millette

33 Greg Herr

 

 

 

 

12 Edison Tam

19 Fredwin Burdierd

20 Yeiguer Contreras

25 Joe Rauseo

31 Nick Mildwoff

48 Oleksandr Novosad

58 Derek Bogarty

60 Chris Temple

95 Barry Lai

 

 

 

 

 

  3 Tyler Carruthers

10 Brad Schutzer

11 Mike Peerlerss

16 Robert Mirani

24 Jeremy Crispino

34 JR Morris

35 Tom Villani

44 Bill Carruthers

99 Mike Earley

 

 

  8 Josh Kratka

10 Christian Hartjes

15 Ben Floman

17 Tito Bottitta

18 Rich Hannigan

20 David Hartjes

51 Tim Knauer

54 Chris Perrotti

57 Evan Pepe

 

Billerica Jay Hawks

(BJH)

Eastie Erasers

(EE)

Medford Mud Swans

(MMS)

Somerville Saviors

(SS)

Weston Wolves

(WW)

 

00 Tim Wright

11 Tyrone Mullings

20 Ray Meyer

23 Lida Mullendore

26 Josh Furgeson

27 Tyler Anderson

30 Gordon Vidaver

39 Brian Gill

42 Kashawn Harrison

 

 

 

  1 Sandy Kendall

  3 Megan Santosus

27 Ryan Faherty

28 Joe Zirilli

35 Michael Both

36 Ryan Colombo

39 Tom Hamel

40 Will Schnoor

49 Steve Dupuis

 

 

 

 

  7 Mariah Vasquez

12 Jayzel Pina

13 Johmarie Farquharson

21 Maria Koutsoubaris

46 Chip Allen

47 Charlie Allen

52 Larry Bavis

61 Kabir Sen

62 Michel Legendre

66 Ivan Pina

 

 

 

 

  2 Joanna Zecha

  7 Akira Motomura

16 Adrian Martin

24 Thomas Rokholt

29 Edgar Torres

30 Scott Grant

36 Alex Klaessig

41 Kevin Duggan

51 Mike Cox

 

 

 

  6 David Hartung

  7 Ryan Kowalczyk

18 Nathaniel Meyer

19 Arpit Patel

21 Tim Wall

22 Webster Gordon

24 Sam Marks

27 Matt Siebler

33 Aaron Myran

72 Rob Kordenbrock

 

 


 

Date

G1: 8:30am

G2: 9:25am

G3: 10:20am

G4: 11:15am

G5: 12:10pm

1   Feb 25

AA vs DD

BB vs LL

CC vs BJH

EE vs MMS

SS vs WW

2   Mar 4

WW vs BJH

BB vs AA

MMS vs SS

DD vs LL

EE vs CC

3   Mar 11

MMS vs DD

BJH vs LL

WW vs CC

EE vs AA

BB vs SS

4   Mar 18

SS vs CC

MMS vs WW

LL vs AA

DD vs BB

BJH vs EE

5   Mar 25

WW vs EE

SS vs DD

AA vs BJH

CC vs BB

LL vs MMS

6   Apr 1

LL vs SS

CC vs AA

BJH vs MMS

BB vs EE

WW vs DD

7   Apr 8

BB vs WW

CC vs DD

LL vs EE

SS vs BJH

AA vs MMS

8   Apr 15

MMS  vs CC

BJH vs BB

LL vs WW

SS vs AA

DD vs EE

9   Apr 22

CC vs LL

WW vs AA

DD vs BJH

EE vs SS

BB vs MMS

 

 

 

 

 

 

Playoffs

Team/seed

 

 

 

 

10 Apr 29

#10 vs #/7 (G1)

#9 vs #8 (G2)

#6 vs #5 (G3)

#4 vs #3 (G4)

#2 vs #1 (G5)

11 May 6

LG2 vs LG1 (G6)

WG3 vs LG4 (G7)

LG# vs WG4 (G8)

WG1 vs LG5 (G9)

WG2 vs WG5 (G10)

12 May 13

LG7 vs LG6 (G12)

LG8 vs WG6 (G13)

LG10 vs LG9 (G14)

WG8 vs WG9 (G15)

WG7 vs WG10 (G16)

13 May 20

LG12 vs LG13

LG14 vs WG12

WG13 vs  WG14

LG16 vs LG15

Championship

* all games start on-time